Dzisiejszy dzień

22 sierpień 2019

Aktualny czas
   00:00:00

 Nowości

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na spotkanie wyborcze dnia 01.09.2014 r. o godz. 18:00 które odbędzie się w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej Koło przy ul. Ciołka 19/25.


Wydawnictwo Stowarzyszenia Mieszkańców Grunt To Warszawa WspółpracaStowarzyszenie Spółdzielców Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości "Konfederacja Warszawska"

W JEDNOŚCI SIŁA

   W dniu 12 września b.r. podczas spotkania z mieszkańcami i z przedstawicielami różnych oraganizacji zostały omówione dwie procedury uwłaszczenia gruntówz zastosowaniem 95% bonifikaty. Pierwsza procedura to referendum lokalne. Powodzenie tej procedury zależy po pierwsze od poparcia inicjatywy na piśmie przez co najmniej 150 tys. Warszawiaków, po drugie od 500 tys. mieszkanców biorących udział w głosowniu.

W Polsce nie odbyło się skuteczne referendum w sprawach innych niż zmiana organów samorządowych.

Czy referentum w Warszawie w sparwie uwłaszczenia gruntów by się udało?

   Druga procedura to podjęcie Uchwały przez Radę Miasta z inicjatywy mieszkanców Warszawy. Inicjatywa wymaga poparcia co najmniej 15 tys. mieszkańców.Taką procedurę już przeprowadzono w roku ubiegłym.

Uczestnicy środowego spotkania przegłosowanli drugą propozycję, czyli wnisienie społecznego projektu uchwały pod obrady Rady Miasta. Aby ta procedura zakończyła się sukcesem dla mieszkańców Warszawy zostały omówione i przyjęte czynności związane z uruchomieniem i finansowaniem inicjatywy społecznej.Kolejne spotkanie w sprawie uwłaszczenia gruntów odbywa się w dniu 26 września o godz. 17,00 w siedzibie Stowarzyszenia.

Zapraszam do inicjatywy społecznej.

Barbara RóżewskaZałączniki:

 Inicjatywa społeczna
 Projekt uchwały Rady Miasta wrzesień 2012
 Uchwała dla WM
 Uchwała RN nr
 Załącznik nr 1 użytkowanie wieczyste
Kopiowanie materiałów zawartych na stronie - ZABRONIONE