Dzisiejszy dzień

22 wrzesień 2019

Aktualny czas
   00:00:00

 Nowości

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na spotkanie wyborcze dnia 01.09.2014 r. o godz. 18:00 które odbędzie się w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej Koło przy ul. Ciołka 19/25.


Wydawnictwo Stowarzyszenia Mieszkańców Grunt To Warszawa WspółpracaStowarzyszenie Spółdzielców Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości "Konfederacja Warszawska"

Smutna lekcja demokracji

       Po mimo bardzo krótkiego terminu na powiadomienie (informacja o terminie Sesji, która miała odbyć się w dniu 3 października o godz.15.00) została podana Radnym do wiadomości w piątek (30 września). Komitet Inicjatywy "WIECZYSTE NA WŁASNOŚĆ" miał bardzo mało czasu na powiadomienie zainteresowanych mieszkańców. Po mimo to w kuluarach sali sesji zjawiły się setki Mieszkańców Warszawy, nie pojawili się za to Radni Platformy Obywatelskiej. Ich nieobecność (niczym nie uzasadniona) po mimo obecnych Radnych Pis i SLD z powodu braku quorum sesja nie odbyła się. Przewodnicząca Rady Miasta pojawiła się jedynie, żeby stwierdzić do mikrofonu, że sesja nie odbędzie się po czym szybko "uciekła" z sali nie dając nikomu szansy do wysłuchania. Żeby dodatkowo uniemożliwić wystąpienia Mieszkańców Warszawy wyłączone zostały mikrofony. I tak został potraktowany pierwszy w historii samorządu warszawskiego obywatelski projekt uchwały w sprawie warunków udzielania bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości wraz z załącznikiem nr 1 do uchwały zawierającym dane ewidencyjne nieruchomości gruntowych.

   Trudno opisać reakcje i komentarze mieszkańców, którzy przyszli poprzeć swoją obecnością i kibicować uchwalaniu długo oczekiwanej uchwały. Niech komentarzem do tej sprawy będą pytania i list, który jeden z mieszkańców Mokotowa skierował na ręce naszej redakcji.

BR

   "Członkowie warszawskich spółdzielni mieszkaniowych proszą Każdego Członka Rady Warszawy, aby odpowiedział SOBIE na poniższe pytania:

   Dlatego oczekujemy a nawet żądamy od Radnych działań i decyzji, które spowodują przekształcenie wieczystego użytkowania na własność członków spółdzielni.


Wyjaśnienie

   Musimy nauczyć się (wszyscy) demokracji i rozróżniania komu, co wolno. Dotyczy to zwłaszcza tych wyżej stojących, bo to im ludzie powierzają swoje sprawy, często bardzo żywotne. Jestem "pies" na psujących demokrację i wszystkich "małych stalinków" ogarniętych manią rządzenia w/g swoich poglądów.

   Tych "zbawicieli" ludzi. Mamy Jednego Zbawiciela, z Którym każdy człowiek ma wiele własnych kłopotów i wystarczy. Inni nie są potrzebni. Nauczmy się wolności, tej liczącej się z drugim człowiekiem.

   Mój Ojciec odznaczony Krzyżem Wirtuti Military po bitwie pod Lidą z bolszewikami, i zamykany "profilaktycznie" na czas wyborów w II Rzeczypospolitej, żeby nie przeszkadzał władzy w kontynuacji władzy, uczestnik II wojny światowej, całe życie społecznik, wiele mi wpoił i wbił dostatecznie dużo, żebym rozumiał istotę władzy, państwa, narodu i społeczeństwa, egoizmu i wspólnoty, etc. reszty edukacji dokonały przeżyte osobiście: faszyzm, hitleryzm, stalinizm, a także obecne "bujne" i "bójne" (ludzie stale żyją w lęku) meandry systemowe w polityce, gospodarce i forsowanych ideach i ideałach.

Dosyć. Czas na unormowanie przez likwidację sprzeczności, które będą powstawały zawsze. (…..)."

Kazimierz B.


poniżej zamieszczamy skany pism związanych bezpośrednio z artykułem:

Oświadczenie przed Sesją Rady

Oświadczenie po Sesji Rady

Pismo do Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy - cz.1

Pismo do Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy - cz.2Kopiowanie materiałów zawartych na stronie - ZABRONIONE