Dzisiejszy dzień

22 sierpień 2019

Aktualny czas
   00:00:00

 Nowości

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na spotkanie wyborcze dnia 01.09.2014 r. o godz. 18:00 które odbędzie się w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej Koło przy ul. Ciołka 19/25.


Wydawnictwo Stowarzyszenia Mieszkańców Grunt To Warszawa WspółpracaStowarzyszenie Spółdzielców Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości "Konfederacja Warszawska"

Zbiórka elektrośmieci

Szanowni Państwo,

Podobnie jak w zeszłych latach także i w 2011 nasza Fundacja wspólnie z ZHP Szczepem 305 WDHiZ "WIR" organizuje w tym roku zbiórki elektrośmieci. Najbliższą CZERWCOWĄ ZBIÓRKĘ ELEKTROŚMIECI planujemy 18 i 19 bm.

W tych dniach (sobota i niedziela ) w godz. 8-20 przy ul. J. Conrada 6 w Warszawie (na tyłach 73 Gimnazjum, parking przy basenie), każdy będzie mógł do nas przynieść stary, zużyty czy też niepotrzebny sprzęt AGD, RTV oraz elektronikę, elektronarzędzia, itp. Wszystkie te rzeczy zbieramy do pojemników, które następnie zostaną przekazane do recyklingu. Co ważne za oddanie tych tzw. "gratów" nic nie trzeba płacić! Przyjmujemy wszystko zupełnie za darmo. Zysk finansowy nie jest z tego duży (15 gr./kg), ale zysk "emocjonalny" jest wielki. Podziękowania, jakie słyszymy od ludzi pozbywających się "rupci" z domów, piwnic, działek utwierdzają nas w przekonaniu, że akcja ma sens. Jako harcerze i wolontariusze fundacji zyskujemy wśród mieszkańców opinię "ekologów" - to miłe określenie.

Dzięki ubiegłorocznym akcjom udało nam się pozyskać fundusze pokrywające wyjazd 29 dzieci z Domów Dziecka. Zebraliśmy wtedy blisko 40 ton elektrośmieci, złomu, makulatury i puszek ALU. Gorąco zachęcam Państwa do podjęcia, wspólnie z nami oraz mieszkańcami Państwa osiedli, wysiłku przeprowadzenia akcji. Wystarczy rozpowszechnić informację o zbiórce, np. poprzez rozwieszenie naszych powielonych plakatów na klatkach schodowych bloków, tablicach ogłoszeń. W ten prosty sposób informacja dotrze do szerokiego grona osób, które będą mogły pozbyć się starych "gratów". Ponadto oddane nam "sprzęty" nie będą zalegały pod blokami naszych osiedli.

Jeśli ktoś potrzebuje poświadczenia o oddaniu zużytego sprzętu do utylizacji, proszę przygotować stosowne dokumenty i przekazać je nam wraz ze sprzętem. Podbite dokumenty zostaną przekazane pocztą lub będzie można je odebrać osobiście (wedle uzgodnienia).

W razie pytań podaję kontakt: fundacja@nietylkomysl.pl lub tel. 506 138 305.

Pod poniższym linkiem znajduje się mapka dojazdowa do nas:
http://www.nietylkomysl.pl/dane-adresowe.html


zobacz plakatKopiowanie materiałów zawartych na stronie - ZABRONIONE